Hakkımızda

1980’lerin sonlarına yaklaştığımızda, Türkiye’nin muazzam şekilde ihtiyaç duyduğu ve henüz farkında olmadığı bir şey vardı: organik gübre.
İşte bu ihtiyaçtan yola çıkarak, ITM Turhol bir ilki gerçekleştirerek Türkiye’nin 1989’da organik gübre ile tanışmasını sağladı.

Türkiye’nin ilk organik gübresi olan ve Hollanda’dan ithalatını yaparak başladığımız ORG-E-VIT markalı organik gübrenin arazi denemelerinden olumlu sonuçlar elde edilmiştir. 90’ların ortasına doğru yaklaştığımızda organik ürünlerin ülkemizde kullanılmasının kaçınılmaz olduğuna ve aynı zamanda Türkiye’deki organik madde kaynaklarının değerlendirilmesinin ülke ekolojisine ve ekonomisine katkıda bulunacağına kanaat getirerek, Hollandalıların bilgi birikimi ve teknolojileri doğrultusunda Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrikamızın yapımına başlanmıştır. 1997’de faaliyete geçen fabrikamızın ardından, 1999’da yine Hollandalılarla bilgi alış verişi içerisinde bulunarak Karaman’da fermente tesisimiz kurulmuştur.

Aradan çeyrek asırdan fazla zaman geçmesine rağmen ORG-E-VIT 1. sınıf gübre olarak ismini günümüze dek korumuş ve bu süre zarfında da firmamız teknolojik gelişmelerin getirdiği yenilikleri üretimine de adapte ederek etkinlik alanları farklı olan ürünleri bünyesine kazandırmıştır.
ORG-E-VIT’in yanı sıra, diğer bir sıvı organomineral gübre olan ve daha kapsamlı besleme sağlayan KAL markalı ürünümüzü üretmekteyiz.

Organik bitki besleme ürünlerinde öncü olan şirketimiz, yenilik anlayışını da prensip edinerek bitki besleme alanında bilgi, birikim ve tecrübelerini kanıtlamış Hollandalı ve Türk uzmanlar ile irtibat halindedir. Ürünlerimizin kaliteli olması ve üreticimizin bu kalite ile toprağının ve ürününün potansiyelini en iyi şekilde değerlendirebilmesi ITM Turhol’un ana ilkelerinden biridir.

ORG-E-VIT’in ithalatı ile başlayan yolculuğumuz, günlük 20 ton sıvı organik gübre üretim kapasiteli fabrikamızda sadece Türk üreticilerine değil, yurtdışındaki üreticilerimize de bitki beslemede en kaliteli çözümleri sunmaktayız.